Ogrod z klimatem

Projektowanie i Pielęgnacja ogrodów

kom. 601 685 658
tel. 12 269 06 62

Systemy nawadniające

Projektowanie ogrodów


projektowanie ogrodów kraków
Pielęgnacja ogrodów Kraków
Usługi porzadkowe kraków
systemy nawadniające kraków
Kamienne murki ogrodowe
Kamień ogrodowy
Oczka wodne i oświetlenie ogrodów
Oczka wodne i oświetlenie ogrodów

Systemy nawadniające

Zamiast inwestować cenny czas w podlewanie twojego ogrodu , warto pomyśleć o instalacji systemu automatycznego nawadniania. Projektujemy oraz wykonujemy instalacje nawodnieniowe wykorzystując produkty firm Hunter, Drago dystrybutora marki Water Matic , DAB.

systemy nawadniające dabSystem automatycznego nawadniania skutecznie wyręczy Ciebie w czasochłonnej czynności podlewania. Ponadto korzyścią nie do przecenienia jest oszczędność wody, bowiem  ilość podawanej wody dobrana zostaje do rodzaju roślin, oraz warunków klimatycznych.

Jeśli jest to możliwe, system automatycznego nawadniania dobrze jest zainstalować przed założeniem trawnika. Później jest to także możliwe, trzeba jednak liczyć się z koniecznością wykopania dołów na głębokość ok. 40-50 cm . Trawnik w takim przypadku po jakimś czasie powróci do normy, jeśli ze szczególną starannością obejdziemy się z darnią .

 

system nawadniania hunter

Systemy automatycznego nawadniania składają się z rur wykładanych pod ziemię, dysz, zraszaczy, linii kroplującej, elektrozaworów, w razie potrzeby zaworów zwrotnych, czujnika deszczu lub stacji pogody, sterownika do  zarządzania czasem i ilością uwalnianej do systemu wody.
Koszt  założenia takiego systemu zależy od ilości sekcji oraz urządzeń końcowych zaprojektowanych w obrębie każdej sekcji, konieczności (co niekiedy jest uzasadnione) zainstalowania pompy zwiększającej ciśnienie dynamiczne wody niezbędne do prawidłowego działania systemu. Dobrze zaprojektowany system nawadniania zapewni skuteczne podlewanie roślin w Twoim ogrodzie, z ominięciem ścieżek, podjazdów czy tarasu.
Bardzo ważną czynnością eksploatacyjną są wiosenne przeglądy elementów systemu , a przed nastaniem mrozów - usunięcie wody z systemu .             

 

Przykładowe zdjęcia

systemy nawadniające kraków systemy nawadniające krakówsystemy nawadniające krakówsystemy nawadniające kraków

Projektowanie oraz Pielęgnacja ogrodów

NIP: 739-128-88-58
REGON: 120444646

nebuso © 2010r
Ogród z Klimatem
ul. Balanówka 16
Kraków, 30-394
601 685 658
12 269 06 62